Velibor Mihić
Kako je dovitljivi kafedžija rešio problem za Nobelovu nagradu
Nikad nisu dobili Nobelovu nagradu: Lav Tolstoj, Džejms Džojs, Emil Zola, Mark Tven, Džozef Konrad, Marsel Prust, Franc Kafka, Anton Čehov, Gertruda Stajn, Ežen Jonesko i Virdžinija Vulf.
U beogradskom kafiću “Time Out”, neko je želeo da napravi “domaćinsku” atmosferu tako što će knjige poređati na police. Međutim, polica je bila plitka pa knjige nisu mogle da stanu. Šta sad?
Problem je rešio vrlo jednostavno – pretesterisao je knjige na pola (!!!), i, sad, baš, lepo izgledaju poređane na polici!!!
Zaslužio je da se kandiduje kao predlog za Nobelovu nagradu, za kategoriju „funkcionalna knjiga“.
. . .
A u kom Time Out-u? Na Adi nema, a ovaj u gradu vec duze vreme i ne radi kao Time Out… Ja proveravala,jer volim knjige , ali ovo ne postoji
Moj komentar na komentar
Nisam izmislio, pronašao sam na Internetu. Tekst je od pre dve godine. I to na ovoj adresi. Koja glasi: http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/jedni-poklanjaju-drugi-testerisu
Dakle, evo celog teksta:
Jedni poklanjaju, drugi testerišu!
Blic – 16. juni 2010. 00:12
Nagrađivanje najboljih učenika knjigama u Zemunu je tradicija duga više od dva veka. U zavisnosti od mogućnosti skromnih budžeta, škole pokušavaju da ovaj dobar običaj održe, a značajan doprinos njihovom trudu je akcija koju od 2006. organizuje izdavač „MOST ART“ iz Zemuna u saradnji s društvenim vodoprivrednim preduzećem „Galovica“, takođe iz Zemuna. Pretesterisane knjige služe kao ukras u jednom umetničkom kafiću!
Ove godine s 464 knjige u vrednosti od 227.000 dinara, nagrađeno je 160 najboljih učenika, nosilaca diplome „Vuk Karadžić“ u svih dvanaest zemunskih osnovnih škola, u novobeogradskoj školi „Ratko Mitrović“ i u školi „22. oktobar“, u Surčinu. U kompletu se nalaze tri knjige: „Zemun od najstarijih vremena“ Petra Markovića i romani Mire Gavrana „Judita“ i „Pontije Pilat“. Svaka knjiga je opremljena prigodnom posvetom učeniku čim je postala i trajna lična i porodična uspomena na prvi velik uspeh i zasluženo priznanje u životu osnovaca. Danas će ove knjige dobiti osnovci iz zemunskih škola „Ilija Birčanin“ i „Sonja Marinković“, a u subotu iz škole „Lazar Savatić“.
Sasvim suprotna je priča iz kafića „Time out“ u Čika Ljubinoj 5, čiji je gazda poželeo da stvori lepu i kulturnu atmosferu, pa je na police stavio knjige. Nije šala, tu je Narodni muzej, tu je Narodno pozorište, Dečje pozorište „Boško Buha“, Spomenik knezu Mihailu, Filozofski fakultet… Ali pošto je polica bila plitka, knjige nisu mogle cele da stanu. On je problem „rešio“ tako što je knjige uzduž pretesterisao na pola!
Velibor
oOo
Hahaha ,Pa tako recite gdine Velibore, plasirate sveze price od pre dve godine?! Nedostatak novih ideja i tema ili …?!
A sto se branite „nisam izmislio“ ,pa ko je to zaboga i pomislio,a kamoli napisao ! Samo nije pronadjeno nista slicno onome sto ste napisali,jer naravno i ne postoji…Znaci ,jeste izmislili,sami ste se javili . Ok ,ima valjda i taj pravac mastovito vickasto novinarstvo … E zato je nakon vaseg „komentara na komentar“ diskutabilan razlog zasto ste objavili tudj tekst nakon dve godine a niste naveli da je rec o preuzetom,pardon, lose doradjenom i nepromisljenom tekstu iz daleke proslosti. Uz duzno postovanje Vasem trudu i neizmernom i ociglednom talentu za nesto, tekst je potpuna besmislica pa biste mogli da obradite temu u najnovijem tekstu Kako se dovitljivi novinardzija dosetio izmisljene price od pre dve godine ,Bzv. mislite o tome.Imalo bi smisla da postoji i u zbilji ono o cemu ste pisali ali je i Vama je jasno da ne postoji .Amaterski oO0
Pustite čoveka da sa svojim knjigama radi šta hoće. Može da ih prestruže i da ih koristu za potpalu. On to, ipak, nije učinio. „Ukrasio“ je svoju policu na svoj način, i prema svom estetskom i opštem obrazovanju. On ih nije uništio, samo ih je oštetio, i to je učinio na svoju štetu. A ti dežurni dušebrižnici neka pomognu čoveku da nabavi dublje police, pa ovakvih naklapanja neće ni biti.
Milorad Miloradović