Velika ljubavna priča u slici – Heroj i Andjeo
Neobična životna priča kroz fotografije mladog para koju možemo slobodno nazvati velika ljubavna priča.
Pogledajte slike do kraja. Ovu duboku ljudsku priču o Taylor Morriss-u i njegovoj supruzi Danijeli Kelli, priču nazvanu Heroj i Andjeo zabeležio je fotografijama njihov prijatelj i fotograf Tim Dodd. Ove fotografije i ovu priču sigurno nećete zaboraviti.
Priča koja toliko govori o ljudima i o životu. Ovo je stvarno velika ljubavna priča.
Pogledajte.
Dvadesetrogodišnji Moris Tejlor izgubio je sva četiri ekstremiteta u eksploziji bombe dok je služio kao marinac američke vojske u Avganistanu maja 2011 godine. Njegov prijatelj iz detinjstva, fotograf Tim Dodd, zabeležio je fotografijama njegoj oporavak i rehabilitaciju, u kojem mu je pomagala njegova devojka, bacajući svetlo na neraskidivu vezu između ratnog heroja i njegove devojke.
Moris Tejlor i njegova devojka Danijela Kelli, poznaju se još od srednje škole. Oboje su iz države Ajova i malog mesta.
Tejlor i fotograf Tim Dodd upoznali su se pre devet godina na letnjem poslu na polju kukuruza. Tim Dodd je bio 18 godina star, a Tejlor je imao samo 14 godina, ali od tog vremena su prijatelji. I Tim Dodd je godinama fotografijom beležio Tejlorov život ne sanjajući da će jednog dana njegove fotografije uzburkati emocije američke nacije i prikazati borbu ratnog invalida za „normalan život“.
Na slikama se vidi kako Danijela često nosi Tejlora na leđima tokom rehabilitacije i sa njim je gotovo svaki trenutak njegovog oporavka.
„Ona ga gura koliko i on sam sebe gura, i to je veoma uzajamno opredeljenje izmedju njih dvoje“, rekao je Tom Dod u jednom intervjuu. „Samo je gledam kako ide kroz te stvari i kako ga gura, to je tako inspirativno. To je nešto što svi želimo sebi ako želimo da prodjemo kroz ovakvu situaciju.“
Poruka ovih fotografija koju nazivamo velika ljubavna priča je:
„Ako je on heroj, onda je ona andjeo“
. . .
koja je razlika izmedju necista u Jugoslaviji ’41, britanaca – belgijanaca-francuza – nemaca (kolonizatora) u Africi i Aziji, Japanaca u Kini itd i marinaca u Afganistanu???
kolonizator koji je izgubio ruke i noge – bu hu,
kako rece ona stara „od maca zivis od maca i umires“ – covek obucen da ubija i osvaja biva ranjen i nazivaju ga herojem? Zasto? jer je preziveo? jer je Amer? jer je…??? Sta? On je profesionalni vojnik koji je ranjen na duznosti i preziveo. Kraj. ako ukljucimo moralni aspekt; njegovog posla – on je negativac, njegove misije – opet negativac (sto ga vec cini velikim negativcem), njegovog ponasanja posle ranjavanja – opet negativac (sto mu daje titulu – sljam)(objasnjenje; nije se pokajao ni nakon sto je video gde je bio i sta je radio to znaci da on podrzava sve sto se tamo desava a to sto se desava nije ni malo lepo) dakle covek je ukratko sljam – doduse prijatnog izgleda
a ona
verna, prijatnog izgleda, niskog samopostovanja (frizura, „type“ itd)sve u svemu prosek – npr u Bosni mozemo naci hiljade boljih andjela
pozdrav od malog crva iz velike jabuke
Kolateralna steta ?
u ratu i ljubavi sve je dopusteno
Pod parolom da je u ljubavi i ratu sve dopušteno, učinjeni su bezbrojni najstrašniji zločini. Nikada ne bi smjelo biti dopušteno ono što ugrožava drugo ljudsko biće.
pa krenuo je da cini zlo, vjerovatno obican americki bjednik posto takvi tamo zavrsavaju i evo kako zavrsavaju jer amerikanci misle da je u ratu sve dopustenu, a sve se vraca kroz nesrecu ovih americkih bjednika o kojima se kasnije ispredaju ove sladunjave price